❗️Будівельне шахрайство під прикриттям мандата: нардеп-"слуга народу" Андрій Стріхарський зліпив чергову багатоповерхівку в Києві, оформивши її як… ресторан❗️Будівельне шахрайство під прикриттям мандата: нардеп-"слуга народу" Андрій Стріхарський зліпив чергову багатоповерхівку в Києві, оформивши її як… ресторан❗️Будівельне шахрайство під прикриттям мандата: нардеп-"слуга народу" Андрій Стріхарський зліпив чергову багатоповерхівку в Києві, оформивши її як… ресторан❗️Будівельне шахрайство під прикриттям мандата: нардеп-"слуга народу" Андрій Стріхарський зліпив чергову багатоповерхівку в Києві, оформивши її як… ресторан

❗️Будівельне шахрайство під прикриттям мандата: нардеп-"слуга народу" Андрій Стріхарський зліпив чергову багатоповерхівку в Києві, оформивши її як… ресторан

Цинізм в епоху війни набуває нових форм. Народний депутат від «Слуги народу» Андрій Стріхарський, очільник парламентського підкомітету з питань житлової політики (!), замішаний у черговій схемі з незаконною забудовою столиці. Цього разу — будинок у ЖК «Рів’єра» на Осокорках, зведений під виглядом закладу громадського харчування.

Так, згідно з офіційними документами, на місці ресторану мав з’явитися триповерховий об'єкт з мансардою. Насправді ж — це повноцінна багатоповерхівка, квартири в якій продаються від 52 тис. доларів, і яка вже майже готова до здачі.

Ресторан-фантом, прибуток — реальний

Замовником «ресторану» виступає ТОВ «Козачок Осокорки», яке орендує землю у міста. Формальним власником значиться Артак Погосяндруг дитинства Стріхарського і колишній бізнес-партнер по спортивній асоціації. Його брат керує агрофірмою, що на 100% належить матері депутата Раїсі Стріхарській.

Збіг? Лише на перший погляд. На ділі — класична сімейно-дружня будівельна прокладка, замаскована під підприємницьку випадковість.

А ділянка — не випадкова. Тут раніше був ресторан «Козачок», що належав добре відомому в київських колах Іскандеру Кірімову (відомому як Ігор Татарин). Після його смерті актив перейшов до «потрібних» людей. У 2020-му компанію викупив соратник Стріхарського, а вже з 2022 року тут активно зводиться ЖК.

Закон? Лише після факту — і то символічно

Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) «прокинулася» лише в грудні 2024 року, коли будівництво було фактично завершено. Справу передали до суду, але жодного рішення досі немає, і схоже — не буде.

Тим часом квартири активно розпродаються. Один із перших покупців — нардеп від «Слуги народу» Олександр Федієнко. Внутрішнє коло розуміє, що бізнес іде на ура.

Депутат, який «немає бізнесу»

У декларації за 2024 рік Стріхарський традиційно не вказав жодної компанії, жодного будівництва, жодної копійки дивідендів. Хоча всі, хто має очі, бачать зв’язок між ним і забудовником Status Group, який реалізує проєкт «Рів’єра».

До цього ж пулу входять:

  • готель «Брістоль» в Ужгороді

  • гранітно-щебеневий кар’єр на Житомирщині

  • і навіть будівельний бізнес у Німеччині, оформлений на сестру депутата Віту Камаєву

І це ще не все. Раніше ЖК Olympic Park було подано як «спортивно-оздоровчий комплекс», а Aura City — як «багатофункціональний храмовий центр». Креативність забудовників вражає, нахабство — ще більше.

🟥 Висновок: за мовчазної згоди влади та судів, депутатський мандат в Україні перетворено на ліцензію на збагачення, на індульгенцію для будівельних махінацій. В той час, коли сотні тисяч українців втратили житло через війну, окремі «слуги» будують свої імперії — під соусом ресторанів, храмів і спортивних комплексів.

Охоронці Надії чи контрабандисти надій? Як у Рівному під виглядом благодійності працювала схема втечі від війни

Поки фронт тримає оборону, в тилу розквітає новий вид "волонтерства". У Рівному правоохоронці викрили діяльність благодійної організації, яка, за даними слідства, перетворила гуманітарну риторику на прикриття для незаконного бізнесу — організації переправи ухилянтів за кордон за тисячі доларів.

🩺 У Києві викрили вже другого фейкового «інваліда» з КМДА: цього разу — директор Центру екстреної допомоги

У столиці розгорівся черговий скандал, пов’язаний із зловживанням службовим становищем і фіктивною інвалідністю.

Як Милованов та його учні рятують Київську школу економіки за рахунок держбюджету

В Україні часів великої війни все ще можна зустріти архаїчну казку про невидиму руку ринку. А ще — дуже видиму руку Тимофія Милованова, що збирає по друзях і учнях бюджетні подачки, щоб врятувати власну школу після завершення грантів.